Je ale pravdou, že mnohdy když je z čeho vybírat, tak je to horší, než když je k dispozici pouze jeden produkt. Což samozřejmě je na jednu stranu dobře a na druhou je třeba zjistit, co všechno nám může například takový olej poskytnout za ochranu a jaké specifické látky v sobě ukrývá. Potom se i zúží výběr na minimum. Ačkoliv někdo dá stejně na ověřenou značku, kterou používá a důvěřuje jí. Například hydraulické oleje danoil.cz, mají na trhu skutečně velké zastoupení a bohatý výběr. Hydraulická maziva se používají v hydraulických zařízeních. Je to za účelem násobení účinku tlaku kapalin. V podstatě jejich úkol je chránit proti korozi. Opravdovým výsledkem je, že skutečně podléhají oxidaci jen velmi pomalu. Vyrábí se ve verzi jak hořlavé, tak nehořlavé. Obvykle hořlavé se míchají s vodou.
Různé druhy hydraulických olejů:
- Syntetické – splňují nejpřísnější výkonnostní podmínky, díky tomu se využijí ve skutečně náročných podmínkách, kde se vyžaduje vysoká úroveň ochrany proti opotřebení.
- HLP bez zinku – velmi vhodný do ocelářského průmyslu, především všude tam, kde je požadována ochrana proti oděru a korozím.
- HVLP – jejich předností je celoroční používání a přirozeně vyznačují se oxidační, tepelnou a hydrolytickou stabilitou.
- HLP – především se uplatní všude, kde je vysoká náročnost na opotřebení nebo i přenášení extrémních tlaků. Jsou oxidačně, tepelně stabilizované.
- HLPD – schválený olej pro lamelové spojky.
- HVLPD – vhodný do mobilních hydraulických systémů a do stacionárních zařízení.
- Nehořlavé – zde si přijdou na své průmyslové stroje. Nehořlavost oleje právě souvisí s obsahem vody.
- Na velmi nízké teploty – olej je vytvořený na minerální bázi s vynikajícími vlastnostmi, s extrémně vysokým viskozitním indexem.
- Další – každý stroj, a je v podstatě jedno, kam bude patřit, zdali do zdravotnictví, potravinářství, zemědělství, stavebnictví atd. dostane přesně takový olej, který bude doporučený výrobcem.